Porady

Dbamy o to, by każdy z naszych klientów był zadowolony z poziomu świadczonych przez nas usług. Jako solidna firma przeprowadzkowa, zapewniamy kompleksową i pełną realizację każdego powierzonego nam zadania. Warto jednak wiedzieć, ze istnieją pewne kroki, które klienci mogą podjąć samodzielnie, jeszcze zanim przyjedziemy, aby przyspieszyć i usprawnić proces transportu towaru. Zastosowanie się do poniższych rad gwarantuje szybszą realizację zamówienia, mniej bałaganu w domu, a czasami także mniejszy rachunek za usługi.


1) Usunięcie zbędnych przedmiotów – Przygotowując się do przeprowadzki, podczas pakowania rzeczy do kartonów, warto jest dokładnie przemyśleć znaczenie każdej z nich. Czy naprawdę potrzebujemy danego przedmiotu, czy będzie on po prostu zalegał w szafce lub szufladzie, bez żadnego konkretnego celu? Oddzielając zbędne przedmioty od tych niezbędnych zyskamy dodatkowe miejsce w nowym domu, a czas przeprowadzki ulegnie skróceniu.


2) Sortowanie przedmiotów – Koniecznie pamiętać należy o tym, aby delikatne przedmioty, na przykład porcelanowe naczynka, włożyć do oddzielnego, lepiej zabezpieczonego kartonu (lub poprosić o ich zabezpieczenie firmę przeprowadzkową). Gwarantujemy tym ich w pełni bezpieczny transport, dzięki czemu dalej będziemy mogli z nich korzystać w nowym miejscu zamieszkania.


3) Traktowanie mebli – nie każdy mebel trzeba od razu rozkręcać przed przeprowadzką. Należy dokonać tego w przypadku mebli dużych i takich, które w całości nie zmieściłyby się w futrynie drzwi lub bagażnika. Natomiast w przypadku lżejszych, mniejszych mebli wystarczy po prostu zalepić otwory od szuflad czy drzwi odpowiednio silną taśmą klejącą.


4) Odpowiednie wyznaczenie daty – Transport najlepiej jest  zamówić na dzień powszedni, kiedy większość domowników, np. dzieci, nie ma w mieszkaniu. Oszczędzi to chaosu i stresu podczas wynoszenia mebli i pakowania ich do pojazdu, a co zatem idzie znacząco skróci czas przeznaczony na tę część procesu.


5) Przypisywanie kolorów – Segregując rzeczy do pudeł, dobrze jest oznaczyć odpowiednim kolorem te z nich, które mają trafić do danego miejsca. Ważne jest, by kolory te różniły się od siebie, przykładowo: rzeczy do jadalni oznaczamy kolorem niebieskim, rzeczy do sypialni żółtym itp.


Jest to, oczywiście jedynie kilka prostych rad, a każdy człowiek, który choć raz wcześniej się przeprowadzał prawdopodobnie posiada własne triki z tym związane. Warto jest się do nich zastosować, albowiem znacząco skracają one i upraszczają one cały proces przeprowadzki do nowego domu czy też biura.

Zadzwoń (7-22): 95 737 60 45